Конспект атестаційного заняття.


ЦЕНТР ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ ІМ. Є.М.РУДНЄВОЇ
ВІДДІЛУ ОСВІТИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
БЕРДЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ











ПЛАН-КОНСПЕКТ АТЕСТАЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ
З ТЕМИ «FOOD»
із використанням технології кейс-стаді (case-study)




                                                                                                                  укладач:                                                                                                                               І.П.Рубцова








Бердянськ
2020
Тема заняття: «FOOD».

Мета заняття: 
1. узагальнити та систематизувати вивчену лексику з теми;
2. розвивати лексичні, фонетичні, орфографічні навички, навички читання, аудіювання, коректувати пам’ять, увагу та мислення; здатність працювати у колективі;
4. виховувати культуру спілкування, інтерес до вивчення мови.
                                               
Методи:
·        Словесні: розповідь, бесіда, пояснення.
·        Наочні: прослуховування аудіо та відео композицій.
·        Практичні: практична робота, ігрові вправи.

Міжпредметні зв'язки: кулінарія, медицина, фізкультура, мовознавство, читання.

Тип заняття: узагальнення, формування практичних вмінь та навичок.

Форма заняття: групове заняття.

Обладнання: ноутбук, аудіо та відео матеріали, картки, малюнки, роздатковий матеріал.

Очікуваний результат:
вихованці повинні:
·        знати лексичний матеріал, що стосується поданої теми;
·        уміти вести діалог та монолог;
·        будувати елементарні англійські речення;
·        розуміти мовлення іноземною мовою одне одного. 


Хід заняття
І. Introduction. Вступна частина.
Greeting. Привітання.

«Make a circle» («Зроби коло»).

Make a circle, big, big, big

Small, small, small, big, big, big

Make a circle, small, small, small

Hеllo! Hello! Hello!

Make a circle round and round,

Round and round, round and round

Make a circle round and round

Hello! Hello! Hello!

Make a circle

Down, down, down,

Up, up, up

Make a circle down, down, down

Now sit down!

Phonetic drill. Фонетична вправа.
Let`s begin our lesson. First of all let’s train our tongues. Let's work with sound [t∫]. Розпочинаємо наше заняття. Перш за все потренуємо наші язички. Попрацюємо зі звуком [t∫].
Chicken and cheese, chips and chocolate. Chips and chicken, chocolate and cheese.
Reading by teacher. Translation. Reading in chorus. Individual reading.
Читання вчителем. Переклад. Читання хором. Індивідуальне читання.
What is this tongue twister about? You are right. It’s about «Food».
Про що ця скоромовка? Так, вірно! Про «Їжу»!
Inform the theme and the aim. Повідомлення теми і мети заняття.
ІІ. The basic part. Основна частина.
Speaking skills. Навички говоріння.
Exercise 1. Repeating lexical material on the theme. The game «Echo». Повторення лексичного матеріалу з теми. Гра «Відлуння».
You are my echo, I call fruits and vegetables, you repeatВи – моє відлуння, я називаю фрукти та овочі, ви повторюєте.
Фрукты – fruits: персик – peach, банан – banana, клубника – strawberry, яблоко – apple, виноград – grape, хурма – persimmon, малина – raspberry, слива – plum, лимон – lemon, вишня – cherry, абрикос – apricot, киви – kiwi, манго – mango, апельсин – orange, арбуз – watermelon, дыня – melon, гранат – garnet, pomegranet, груша – pear, ананас – pineapple, смородина – currant.
Овощи – vegetables: морковь – carrot, огурец – cucumber, чеснок – garlic, кукуруза – corn, лук – onion, петрушка – parsley, цукини – zucchini, хрен – horseradish, брокколи – broccoli, укроп – fennel, капуста – cabbage, картофель – potato, баклажан – eggplant, aubergine, тыква – pumpkin, горох – pea, фасоль – bean, редис – radish, свекла – beet, помидор – tomato, перец – pepper.
Exercise 2. We have a new task. And now a short phonetic exercise. I hope you know many different words on the theme «FOOD». Listen to me and finish. Let’s see. У нас нове завдання. Коротка фонетична вправа. Сподіваюся, ви знаєте багато різних слів на тему «FOOD». Послухайте мене і закінчіть. Подивимось.
Вкуснотища – very good! Пищу называют ...food.
И сказал нам дядя Круз: сок отличный, это…. juice.
Яиц десяток купила Пег, яйца по-английски… eggs.
Что как рыба ты молчишь? Рыба по-английски… fish.
Любит мёд братишка Даня, мёд конечно будет… honey.
Чаем с сахаром угощу я друга, сахар по-английски… sugar.
Очень любит хлеб Фред, хлеб по-английски… bread.
При виде мяса кот урчит, мясо по-английски… meat.
Бутерброд с ветчиной я ем, ветчина конечно… ham.
Кило сыра съел кот Маркиз, сыр, сырочек будет … cheese.
Колбаса любима нами, колбаса – это … salami.
Это вовсе не каприз, сыр мы называем – cheese.
Мясо жарится, шкварчит, мясо по-английски – meat.
Ведро воды не принесете? Вода, водичка будет – water.
 
Exercise 3. Name the product by description. Назвіть продукт за описом.
You need me to make a sandwich or toast – bread.
I’m yellow or white. I’m made from milk. People like me on their pizza – cheese.
People eat us fried, boiled or scrambled – eggs.
I’m a very popular fast food with a sausage in the middle – hot dog.
I’m a long yellow fruit – banana.
Rabbits love this orange vegetable – carrot.
Exercise 4. Answer my questions.
1) How many meals a day do you have?
2) What do you usually have for breakfast?
3) Do you drink black coffee?
4) Where do you usually have lunch?
5) Do you like vegetables?
6) Who prepares meals in your family?
7) What meal can you cook?
8) What is your favourite food?
9) What do you like to drink in summer?
10) Do you go to cafes and restaurants? How often?
Дайте відповідь на питання.
1)Скільки разів на день ви їсте?
2) Що ви зазвичай їсте на сніданок?
3) Ви п'єте чорну каву?
4) Де ви зазвичай обідаєте?
5) Чи любите ви овочі?
6) Хто готує їжу у вашій родині?
7) Яку їжу ви можете приготувати?
8) Яке ваше улюблене блюдо?
9) Що ви любите пити влітку?
10) Ви ходите в кафе і ресторани? Як часто?
Writing skills. Письмові навички.
Exercise 1. I write an encrypted word on the board. You must guess which word is encrypted, name it, and also tell it is a fruit or a vegetable. Я пишу на доске зашифрованное слово. Вы должны догадаться, какое слово зашифровано, назвать, а также указать фрукт это или овощ. НАПРИМЕР (For example): L-A-W-E-T-R-O-M-E-N = WATERMELON = FRUIT
N-A-B-A-N-A = BANANA=fruit
G-O-R-A-N-E = ORANGE=fruit
P-A-L-P-E = APPLE=fruit
O-P-A-T-O-T = POTATO=vegetable
R-O-C-T-R-A= CARROT=vegetable
M-O-N-E-L= LEMON=fruit
Exercise 2. Solve the crossword «Food». Розгадуємо кросворд «Їжа». (див. дод. №1).
Exercise 3. Now we play the game «Word salad». Each of you will receive a card with a set of letters, you need to make a word out of these letters. This word means product. Зараз пограємо в гру «Салат із слів». Кожен із вас отримає картку із набором букв, ви маєте із цих літер скласти слово. Це слово означає продукт.
(tomato,  potato,  apple,  orange, carrot, corn)
Exercise 4. Unscramble the words. Розшифруйте слова.
Check. Перевірте.
Exercise 5. Look at your cards! The words with a missing letters are written here. You need to insert a letter, read and translate the word. Подивіться на свої картки. На них записані слова із пропущеними буквами. Ви потрібно вставити літеру, прочитати та перекласти слово.
Nut, milk, egg, ham, fish, corn, cake, sweet, bread, carrot, potato, apple. b
Exercise 6. I see you know the pronunciation of the words by the theme «Food». Now let`s check your knowledge in writing of these words. Match the beginning of the word with its ending. Я бачу, що ви знаєте вимову слів з теми «Їжа». Тепер давайте перевіримо ваші знанні з написання цих слів.  
WA
ROT
POTA
BADE
CAB
TO
SAND
KE
CAR
WICH
CA
GE
ORAN
TER
Answers: water, potato, cabbage, sandwich, carrot, cake, orange.
Exercise 7. Let's repeat countable and uncountable nouns and write these words into two columns: countable and uncountable nouns. Давайте повторимо злічувані та незлічувані іменники і запишимо ці слова у дві колонки: іменники, що обчислюються та іменники, що не обчислюються. 
Apple, water, sugar, egg, orange, carrot, potato, cake, milk, juice.
Warm up. Розминка. «Be attentive!» «Будь уважним!»
Are you tired? Stand up, please! Boys and girls a minute for fun. It’s time to have a rest. Let’s play our game «Be attentive». Listen to me and do what I ask you. All stand in a circle. I call any word on the topic. If the word called is fruit, you should raise your hands. If the word called is a vegetable, you must squat down. If the named word does not refer to fruits and vegetables (for example, meat, milk, tea), then everyone should stand with their hands down. Ви втомилися? Вставайте, будь ласка! Хлопці та дівчатка, хвилинка для відпочинку. Час відпочити! Давайте пограємо в нашу гру «Будь уважним!». Слухайте мене т виконуйте, що я прошу. Усі стаємо у коло. Я називаю будь-яке слово з теми. Якщо це слово фрукт – ви підіймаєте руки вгору. Якщо це слово позначає овоч – ви маєте присісти. Якщо ж назване слово не відноситься ні до фруктів, ні до овочів, то усі повинні стояти з опущеними донизу руками.      
(Див. дод. №2)
Listening skills. Навички аудіювання.
Exercise 1. Food Song.  Пісня про їжу. (див. дод. №3) (см.м/м Fun Food chant)
Exercise 2. Riddles about fruits. Загадки про фрукти.
I am a yellow fruit
That you might eat at lunch
When there’s a group of me
We are known as a bunch
Я желтый фрукт,
Который можно съесть на обед,
Когда меня несколько,
Нас называют связкой.
Answer: a banana. Банан.
This is something yellow
But it is not a light
It is a citrus fruit
That’s a flavor in Sprite
Это что-то желтое
Но это не свет
Это цитрусовые
Это аромат в Sprite
Answer: a lemon. Лимон.
I am one color outside.
I am another color inside.
I grow in the summer.
I am sweet.
You cannot eat my outside.
My skin has stripes.
Я одним цветом снаружи.
Я другим цветом внутри.
Я расту летом.
Я сладкий.
Вы не можете есть мою кожуру.
Моя кожура в полоску.
Answer: a watermelon. Кавун
Riddles about vegetables. Загадки про овочі.
I am the most popular vegetable.
I grow underground.
I cannot be eaten raw.
You can cook me in many ways.
Children adore me.
Я самый популярный овощ.
Я расту под землей.
Меня нельзя есть сырыми.
Вы можете приготовить по-разному.
Дети обожают меня.
Answer: a potato. Картопля.
This is a root vegetable
That can be red, white or green
It can make you cry a lot
Even though it is not mean

Это корнеплод
Он может быть красным, белым или зеленым,
Он может заставить вас плакать,
Хотя он не злой.
Answer: an onion. Цибуля.
I can be fried
Boiled and mashed
Roasted and baked
Scalloped and hashed
Я могу быть жареным
Вареные и пюре
Жареный и запеченный
Волнистый и хешированный
Answer: a potato. Картопля.
Rabbits like to eat me
When I grow in a field
This orange vegetable
Tastes best when it is peeled
Кролики любят есть меня,
Когда я расту в поле,
Этот оранжевый овощ
Он вкуснее, если его почистить.
Answer: a carrot. Морква.
It stands on one leg with its heart in its head. What is it?
Она стоит на одной, сердцевина в ее голове. Что это?
Answer: a cabbage. Капуста.
I’m red and have seeds
And I am also round
Sliced up in salads
Is where I can be found
Я красный с семенами,
И я круглый,
Меня нарезают в салаты,
Там меня и  можно найти
Answer: a tomato. Помідор.
Exercise 3. Foodsong. Пісня про їжу. (Див. дод. №4) 
I propose you listen a very entertaining song about food. Пропоную послухати дуже розважальну пісеньку про їжу.  
Exercise 4. «True» or «False». «Правда» чи «Неправда».
I read the sentences in English, you listen carefully and say «true» or «false». Я читаю речення англійською, ви уважно слухаєте та говорите «правда» чи «неправда».
1.     Apples are red (true).
2.     Pineapples are brown and purple (false).
3.     Grapes are purple and green (true).
4.     Pears are black (false).
5.     Bananas are yellow (true).
6.     Cherries are brown (false).
7.     Strawberries are red (true).
8.     Peaches are orange (true).
Exercise 5. Let's watch and listen what the American children like eat for breakfast. Давайте подивимось та послухаємо, чим полюбляють снідати маленькі англійці. (Див. дод. №5) Watch m/m «Breakfast from 1 to 7».
Exercise 6. Listen an amusing song about food. Слухаємо забавну пісеньку про їжу. (Див. дод. №6) (см.м/м   «Простая песня про еду на английском для детей»)
Reading skills. Навички читання.
Exercise 1. Find the odd words. Знайди зайве слово. Work in groups. Робота в групах.
1) bacon, beef, turkey, pork, lamb
2) carrot, melon, onion, cabbage, lettuce
3) beer, lemonade, tea, sugar, coffee, mineral water, juice
4) grapes, apple, pear, plum, ice-cream
5) butter, milk, cheese, cream, oil, yoghurt.
1) бекон, яловичина, індичка, свинина, баранина
2) морква, диня, цибуля, капуста, салат
3) пиво, лимонад, чай, цукор, кава, мінеральна вода, сік
4) виноград, яблуко, груша, слива, морозиво
5) вершкове масло, молоко, сир, вершки, рослинне масло, йогурт.
Exercise 2. Read and guess. Прочитай та вгадай.
The next task is a test you must read and choose the right answer. Form teams, please. Наступне завдання – це тест, ви маєте прочитати та вибрати правильну відповідь. Сформуйте, будь ласка, команди. 
1) The rabbit likes ... a)ham        b)fish        c)carrot
2) The bird likes … a)sweets     b)corn      c)cabbage
3)The bear likes … a)honey      b)lemon   c)ice-cream
4) The cat likes … a)apple      b)jam    c)milk 
Exercise 3. The game by teams.  Distribute product names in the following categories. The number indicates the number of words in a category. Гра по командах. Розкладіть назви продуктів по наступних категоріях. Цифра позначає кількість слів у категорії.
Chocolate, potato, tea, steak, pear, carrot, garlic, cake, pineapple, broccoli, wine, water, peach, coffee, ice cream, tomato, ham, watermelon, cookies.   
MEAT (2):
DRINKS (4):
DESSERTS (4):
FRUIT (4):
VEGETABLES (5):
MEAT (2): steak, ham.
DRINKS (4): tea, wine, water, coffee,
DESSERTS (4): chocolate, cake, ice cream, cookies.
FRUIT (4): pear, pineapple, peach, watermelon. 
VEGETABLES (5): potato, carrot, garlic, broccoli, tomato. 
Exercise 4. You form two teams and put out fruits and vegetables in the baskets. Формуєте дві команди та розкладаєте фрукти та овочі по корзинах.
FRUITS
VEGETABLES
BANANA
BEETROOT
KIWI
FENNEL
PLUM
POTATO
GRAPE
RADISH
APPLE
CARROT
LEMON
ONION
CHERRIES
CABBAGE
PINEAPPLE
BROCCOLI
WATERMELON
LETTUCE
PEACH
EGGPLANT
STRAWBERRY
LEEK
RASPBERRY
GARLIC
PEAR
PUMPKIN
Exercise 5. Find the Foodwords. Знайдіть слово-їжу.
How many words can you find here? Скільки слів ви можете тут знайти?  
Exercise 6. Divide these food products into 5 categories: vegetables, fruit, drinks, junk food, sweets. Розподіли ці продукти по 5 категоріях: овочі, фрукти, напої, шкідлива їжа.
An apple, bananas, ice-cream, broccoli, a burger, carrots, coffee, chips, grapes, lettuce, olives, an onion,  chocolate, an orange, orange juice, a peach, milk, a pear, pizza, a strawberry, tea, tomatoes, cake, peppers, candy.
ІІІ. The Final part. Заключна частина.
Reflection. Рефлексія.
1.Which task was the most interesting? Яке завдання було найцікавішим?
2.What do you think which task was less interesting? Яке завдання, на ваш погляд, було найменш цікавим.
3.Which task was difficult for you? Виконання якого завдання у вас викликало труднощі?
I’m pleased with answers and the work of all of you. Thank you for your work! Good-byeЯ задоволена відповідями та роботою кожного з вас!






                                                     












Комментариев нет:

Отправить комментарий